Szkolenie z pierwszej pomocy

W zeszły czwartek, 2 marca, na naszych zajęciach profilaktycznych mieliśmy przyjemność uczestniczyć w szkoleniu z pierwszej pomocy. Nie udałoby się to gdyby nie odwiedziny pana Dariusza Ligęzy z Klubu HDK Legion - Oddział przy JW w Nisku. 

Pan Dariusz postanowił poświęcić swój cenny czas na przekazanie nam ogromnej ilości swojej cennej wiedzy. Cennej, ale nie tajemnej bo naszym zdaniem każdy człowiek powinien o takich sprawach wiedzieć! 

Dzięki Panu Dariuszowi dowiedzieliśmy się jak prawidłowo powinna wyglądać pozycja boczna ustalona, jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo - oddechową, w jaki sposób używa się AED ale też porozmawialiśmy o numerach alarmowych na które możemy zwrócić się gdy będziemy potrzebować pomocy.

Prowadzący pokazał nam, że pierwsza pomoc wcale nie jest trudna - trzeba tylko chcieć się jej nauczyć! A czwartkowe zajęcia profilaktyczne dały nam do zrozumienia, że podstawy pierwszej pomocy to coś co powinien znać każdy człowiek.

Serdecznie dziękujemy Panu Dariuszowi za obecność oraz chęć przeprowadzenia dla nas tych zajęć oraz Pani Gosi, wychowawczyni grupy II za ich zorganizowanie.

Ostatnie wpisy

Zapraszamy na sobotnie spotkanie!
  • 02 października 2023
Sobotnia wycieczka do Przemyśla
  • 02 października 2023
Wycieczka do Przemyśla
  • 28 września 2023
Moc pomocy przeciw przemocy
  • 21 września 2023