Integracyjne

SPOTKANIE W KAWIARENCE - "SŁODKIE CHWILE"

Zajęcia stwarzające warunki do rozładowania emocji dnia codziennego, które mają na celu swobodne aczkolwiek kontrolowane rozmowy. Zajęcia prowadzone są w pomieszczeniu “kawiarenki” gdzie przy wspólnej herbatce oraz gorącej czekoladzie i ciasteczku, świeżych lub suszonych owocach i bakaliach stwarzane są warunki do “wygadania się”. Zajęcia prowadzi pani Gosia natomiast sfinansowane są przez ROPS.

WARSZTATY DLA RODZICÓW - "SZCZĘŚLIWY RODZIC TO SZCZĘŚLIWE DZIECKO"

Podstawowym celem spotkań będzie umożliwienie rodzicom odreagowania, podzielenia się swoimi troskami, omówienia tego co stwarza im trudności w kontakcie z dziećmi i wspólne poszukiwanie rozwiązań. Spotkania z rodzicami skupione będą na budowaniu pozytywnej relacji z dzieckiem min. poprzez dbanie o swój „dobrostan”. Zajęcia poprowadzą pani Gosia oraz pani Ola dzięki dofinansowaniu z ROPS.

MAŁE CO NIECO W KAWIARENCE

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych podopiecznych dzięki tym zajęciom chcemy stworzyć im korzystne warunki do rozładowania emocji dnia codziennego poprzez organizację zajęć, których nadrzędnym celem będzie swobodna, choć jednocześnie kontrolowana przez wychowawcę rozmowa, przebiegająca w miłej, bezpiecznej i przyjaznej atmosferze. Pomocą w jej tworzeniu będzie wykorzystanie do prowadzenia zajęć „kawiarenki”, gdzie w godzinach popołudniowych, przy wspólnej herbatce z sokiem malinowym i ciasteczku, w małej grupie, zostaną stworzone warunki do rozmowy, „wygadania się”, a co za tym idzie odprężenia się i relaksu. Będziemy rozmawiać na tematy z pozoru małe, błahe, ale z perspektywy małego człowieka bardzo ważne i potrzebne.

MAŁE I DUŻE PLOTECZKI W KAWIARENCE

Zajęcia prowadzone są w naszej kawiarence. To miejsce gdzie dzieci mają możliwość rozładowania emocji dnia codziennego poprzez wygadanie się przy herbacie, gorącej czekoladzie, czymś na ząb. Dzieci mają okazję do zdrowej rywalizacji przy bilardzie i grach planszowy. Zajęcia prowadzi pani Gosia dzięki wsparciu finansowemu Wojewody Podkarpackiego.

"MÓZGOWE WYGIBASY"

Czyli gry planszowe i puzzle. Gry planszowe to nie tylko towarzyska zabawa, ale również doskonałe uzupełnienie edukacji – szczególnie dla dzieci. Uczą zasad uczciwego współzawodnictwa, wdrażają do przestrzegania określonych reguł oraz dają możliwość przygotowania się do przyjęcia porażki oraz
właściwego świętowania zwycięstwa. Gry planszowe rozwijają logiczne myślenie – wspierają analizę i syntezę, uczą jak odczytywać fakty, zmuszają do myślenia i poszukiwania najlepszych rozwiązań, uczą przewidywania – kształtują umiejętność myślenia perspektywicznego (o kilka kroków w przód), tak by wygrać lub uniknąć błędu. Niektóre gry planszowe uczą także współpracy – gracze przyswajają ogólne zasady współpracy i działania nastawionego na wspólne osiągnięcie wyznaczonego celu.