Kreatywne

ZABAWA Z LEGO

LEGO to okazja do poszerzenia własnych zainteresowań o nowe, kreatywne doświadczenia. Uczestnicy nabywają doświadczenia w pracy zespołowej, która bardzo przydaje się w dalszych etapach życia. Zajęcia skierowane do kdzieci w każdym przedziale wiekowym. Zajęcia sprzyjają pokonywaniu własnych słabości i nieśmiałości w celu uzewnętrzniania swoich talentów i dzielenia się nimi z członkami grupy. Celem tegorocznych zajęć jest zbudowanie miasta LEGO. Starsi konstruktorzy pracować będą z zaawansowanymi zestawami LEGO TECHNIK, dla młodszych natomiast do dyspozycji przewidziane są zestawy LEGO FRIENDS oraz LEGO CITY. Zajęcia prowadzić będzie pani Gosia natomiast finansowane są przez ROPS.

DREWNIANE PUZZLE

To zajęcia polegające na układaniu obrazków zwierząt, planet, roślin z drewnianych puzzli w przeróżnych kształtach (trafiają się nawet takie w kształcie zwierząt). Ćwiczą koncentrację, uwagę, cierpliwość oraz pracę zespołową - bo każdy obrazek powstaje w kilkuosobowej grupie. Powstałe i gotowe obrazki służą jako ozdoba ścian naszej świetlicy. Zajęcia prowadzi pani Ola w ramach projektu ROPS.

MALOWANIE PO NUMERACH

Jak sama nazwa wskazuje - zajęcia polegają na tworzeniu obrazów według konkretnego wzoru. W tym wypadku są to numery a każdemu z nich przyporządkowany jest odpowiedni odcień farby. Zajęcia są niezłym treningiem cierpliwości i dokładności ale również formą relaksu i odprężenia. Gotowe obrazy mogą służyć jako ozdoba ścian. Zajęcia są organizowane dzięki wsparciu ROPS i prowadzone przez panią Olę.

DIAMENTOWY HAFT

Jest formą sztuki i nowatorskim sposobem tworzenia obrazów złożonych z maleńkich elementów „diamencików”. Tu nie trzeba mieć zdolności plastycznych, aby tworzyć wyjątkowe dzieła! Zajęcia prowadzone przez Panią Kasię w ramach projektu ROPS.