Kreatywne

WARSZTATY ORIGAMI 

Podczas zajęć dzieci będą uczyć się jak poszczególne etapy wpływają na końcowy efekt, będą ćwiczy koncentrację i wyobraźnię przestrzenną, pożądaną przy wykonywaniu niektórych zawodów np. u chirurgów czy architektów. Pedagodzy zgodnie podkreślają zalety origami w zakresie kształtowania wyobraźni przestrzennej i umiejętności logicznych dzieci. Składanie figur z kartek papieru może pomóc dziecku zrozumieć podstawowe pojęcia matematyczne i nauczyć je budowania figur przestrzennych. Zajęcia zostaną przeprowadzone przez panią Gosię, sfinansowane zostaną przez ROPS.

WARSZTATY DECOUPAGE

Decopuage to technika zdobienia, polegająca na naklejaniu na powierzchnię różnych przedmiotów (drewno, szkło, plastik) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Proponowane zajęcia przybliżą tę ciekawą i niezwykle popularną metodę ozdabiania przedmiotów. Ponadto niosą ze sobą treści profilaktyczne i edukacyjne: wymagają skupienia i koncentracji uwagi, uczą cierpliwości, precyzji, zmuszają do myślenia, rozwijają kreatywność. Dzieci doskonaląc się manualnie i intelektualnie, będą uczyć się współpracy w grupie, konstruktywnych sposobów rozwiązywania konfliktów i budowania przyjaznej atmosfery. Warsztaty przeprowadzi pani Ada a sfinansowane zostaną przez ROPS.

MALOWANIE PO SZKLE

W pracy z dziećmi technika ta ma walory edukacyjne i terapeutyczne. Malowanie na szkle wycisza, uczy cierpliwości, ćwiczy motorykę małą i jest wspaniałym pomysłem na niezapomniane przeżycia artystyczne. Ponadto rozwija zdolności manualne, ćwiczy precyzję i skupienie a także pomaga się zrelaksować. Technika malowania po szkle to świetna rozrywka, dzięki której dzieci uczą się kreatywności, rozwijają wyobraźnię, rozwijają koordynacje ruchową małych mięśni, przede wszystkim dłoni i palców z oczami. Dzięki tej technice dzieci będą miały możliwość wykonać dekoracje, które będą unikalne i niepowtarzalne, nadać nowe życie niepotrzebnym już rzeczom (szklane butelki, słoiki, itp.). Zajęcia poprowadzi pani Kasia, sfinansowane zostaną przez ROPS.

"WYCIAPANI"

Dzieci podczas uczestnictwa w zajęciach, z wykorzystaniem gliny, suchej porcelany gipsu oraz innych mas plastycznych będą uczyć się modelowania przestrzennego, projektowania, planowania kolejnych działań, współpracy w grupie i cierpliwości. W trakcie realizacji zajęć zostaną wykorzystane takie techniki jak: lepienie, krojenie, rzeźbienie, malarstwo, wyklejanie, wycinanie, wydrapywanie, zdobnictwo i dekoratorstwo. Odkrywając możliwości plastyczne gliny i innych mas plastycznych, dzieci będą miały szansę na stworzenie niesamowitych przedmiotów, min.: biżuterii i rzeźb, lampionów, ozdób Bożonarodzeniowych, pobudzając w ten sposób swoją wyobraźnię i kreatywność. Zajęcia przeprowadzi pani Kasia a sfinansuje je ROPS.