Rękodzielnicze

Osoby lubujące się w robótkach ręcznych i ręcznie tworzonych przedmiotach oraz chcące rozpocząć swoją rękodzielniczą przygodę zapraszamy na:

SPOTKANIE PRZY SZNURKACH

Zajęcia prowadzone przez panią Olę w ramach projektu ROPS. Są to nowe, nieproponowane w takiej formie zajęcia w naszej świetlicy. Mają one na celu wprowadzić uczestników do świata rzemiosła jakim jest tkactwo. Uczestnicy zajęć tworzą małe, ozdobne tkaniny powstające na krośnie bądź ramce tkackiej - makatki. Mogą one przybierać różne formy v - ozdoby ściennej, podkładki, zakładki do książki czy nawet bransoletki na rękę.

SZNURKOWE KONSTELACJE

Zajęcia prowadzone w ramach projektu ROPS. Jest to jedna z form rękodzieła polegająca na tworzeniu breloczków, ozdób oraz dekoracji z niepozornego sznurka bawełnianego. Oprócz tego na zajęciach powstają takie przedmioty jak łapacze snów czy bawełniane torby ozdobione właśnie przedmiotami z wspomnianego sznurka. Zajęcia prowadzone są przez panią Olę.

OZDOBNE KULFONY

Ozdobne kulfony to nic innego jak pismo pędzelkowe, tzw. brushlettering. Tworzone jest za pomocą pisaków pędzelkowych dostępnych w różnych kolorach. Uczestnicy zajęć ćwiczą pismo korzystając z wcześniej przygotowanych wzorników oraz tworzą napisy, cytaty czy pocztówki, m.in. na ozdobnym papierze. Tak przygotowane wytwory mogą zostać oprawione w antyramę i służyć jako ozdoba. Zajęcia poprowadzi pani Ola w ramach projektu ROPS.