Techniczne

Te zajęcia to coś zarówno dla miłośników majsterkowania jak i osób, które chciałyby majsterkowania spróbować.

ZŁOTA RĄCZKA

Zajęcia łączące walor edukacyjny z walorem terapeutycznym. Uczestnicy zajęć biorą udział we wspólnym reperowaniu usterek oraz awarii. Mają na celu zdobycie wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin przydatnych później w dorosłym życiu co przekłada sięna zwiększenie poczucia własnej wartości, wiarę we własne siły oraz satysfakcję z pomocy innym. Zajęcia prowadzone są dzięki wsparciu Wojewody Podkarpackiego, przez pana Damiana.

KLUB EDISONA - MAGICZNE ZABAWKI

Poprzez eksperymenty przeprowadzone w trakcie zajęć dzieci znajdą odpowiedź na pytania odnośnie wielu zjawisk i reakcji zachodzących w przyrodzie, a także oddziaływania konkretnych sił. Chemia, fizyka, matematyka otaczają nas bez względu na to, czy zdajemy sobie z tego sprawę. Eksperymenty dla dzieci to praktyczny sposób na to, aby ułatwić im połączenie szkolnej wiedzy, z tym, co mogą zaobserwować w swojej rzeczywistości. Bariery związane z brakiem odpowiedniej ilości środków do stworzenia laboratorium w tym przypadku praktycznie nie istnieją. Zajęcia przeprowadzi pan Janek a sfinansuje je ROPS.

"NASI SKRZYDLACI SPRZYMIERZEŃCY"

To warsztaty edukacyjno – techniczne, które mają na celu uwrażliwić dzieci na problemy związane z ochroną środowiska. Chcemy uzmysłowić dzieciom jak bardzo negatywny wpływ na nasza planetę mają stosowane powszechnie chemiczne środki ochrony roślin i uwrażliwić je na potrzebę szukania alternatywnych rozwiązań. Chcemy włączyć dzieci do aktywnego uczestnictwa w procesie ochrony lasów, sadów owocowych i upraw przez wspieranie liczebności i różnorodności gatunkowej ptaków i owadów. Dzieci będą budować budki lęgowe, które następnie zostaną przekazane leśnikom i powieszone w lesie, karmniki dla ptaków i domki dla owadów. Zajęcia przeprowadzi pan Janek a zostaną sfinansowane przez Wojewodę Podkarpackiego.