"Zrób to sam"

W tej kategorii możemy wyróżnić następujące zajęcia:

ZAJĘCIA PLASTYCZNE "LECISZ W KULKI?"

Czyli spotkania w magicznym świecie koralików wodnych, które cieszą się coraz większą popularnością wśród dzieci. To wciągająca kreatywna zabawa, która może zastąpić rysowanie lub malowanie. Pozwalają one urzeczywistnić bajkowy świat dziecku i spędzić czas na twórczym tworzeniu i projektowaniu figurek lub obrazów. Zajęcia zostaną przeprowadzone przez panią Adę a sfinansowane przez ROPS.

PACHNĄCE MYDEŁKA I KULE KĄPIELOWE

Zajęcia odbywające się dzięki wsparciu ROPS, prowadzone przez panią Adę. Rozwijają one kreatywność i wyobraźnię dzieci. Polegają na samodzielnym wykonywaniu kolorowych i pachnących mydełek oraz kul kąpielowych. Uczestnicy zajęć sami tworzą własne kompozycje zapachowe oraz dekorują własną pracę. Stworzone w ten sposób przedmioty są doskonałym prezentem dla najbliższych i przyjaciół. Zajęcia przeprowadzone zostaną przez panią Adę i sfinansowane przez ROPS.

"ZRÓB TO SAM" CZYLI COŚ NOWEGO Z CZEGOŚ NIEPOTRZEBNEGO

Zajęcia pokazywać będą jak przy pomocy rozmaitych technik  można stworzyć ciekawe przedmioty z potencjalnych odpadów i nadać nowe życie z pozoru bezużytecznym już rzeczom. Zajęcia będą rozwijać u dzieci kreatywność, wyobraźnię, zdolności manualne, umiejętność współpracy, rozwijać motorykę a stworzone przedmioty będą mogły być miłym prezentem dla członków rodziny lub przyjaciół. Uczestnictwo w zajęciach oprócz walorów edukacyjnych i rozwojowych będzie  fantastyczną zabawą i dostarczy dzieciom dużo radości, ponadto będzie sprzyjać odreagowaniu napięć i stresów. Zajęcia przeprowadzi pani Ada a sfinansuje ROPS.

DIY - W KOLOROWYM ŚWIECIE MYDEŁEK I KUL ZAPACHOWYCH

Ciekawą formą prac związanych z DIY jest sztuka wytwarzania mydełek i kul zapachowych. Dzieci uwielbiają wszystko co przepełnione jest żywymi i soczystymi kolorami, a tworzone przez nie kosmetyki będą nie tylko cieszyć oko, ale także ładnie pachnieć. Poza samą satysfakcją ze stworzenia takiego przedmiotu, pojawią się również walory estetyczne, a w otoczeniu zrobi się przyjemniej. Dzieci  od początku do końca  będą same decydowały o tym jakie mydełka chcą uzyskać oraz jaki kształt będą one mieć. Ponadto – uczestnicy zajęć sami stworzą własną kompozycję zapachową oraz autorsko udekorują swoją pracę. Zajęcia te rozwijać będą ich kreatywność, wyobraźnię. Przeprowadzi je pani Ada dzięki sfinansowaniu przez Wojewodę Podkarpackiego.